Realme Watch 2 Akıllı Saat Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Realme, geçtiğimiz sene Realme Watch modeli ile birlikte resmen akıllı saat sektörüne giriş yapmıştı. Şimdi ise şirket yeni nesil Realme Watch 2 modelini duyurdu. İlk olarak Malezya’da piyasaya sürülen akıllı saat, önceki modele kıyasla birçok yenilikle birlikte karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte bu yazımızda Realme Watch 2’nin teknik özelliklerini ve fiyatını sizlere aktarıyor olacağız.

Realme Watch 2 Teknik Özellikleri

Akıllı saat, kare şeklinde bir kadran tasarımı ile birlikte geliyor. Bununla birlikte saatin sağ kenarında bir düğme bulunuyor. Saatin kayışında ise slogan olarak “Dare to Leap” yazısı yer alıyor. Cihaz, 1,4 inç boyutunda dokunmatik ve renkli bir ekrana sahiptir. Aynı zamanda bu ekran, 323ppi piksel yoğunluğu değerine ve maksimum 600 nit parlaklığa sahip.

Buna ek olarak Realme, özelleştirilebilir saat yüzü sunuyor. Bu saat yüzlerinden beş tanesi canlı yapıya sahip. Bununla birlikte toplamda 100’den fazla farklı tasarımlı saat yüzünün mevcut olduğunu belirtelim. Fitness özelliklerine gelirsek akıllı saat farklı spor modları ile karşımıza çıkıyor. Cihazın takip edebildiği sporlarından birkaçına kürek çekme, boks, golf ve masa tenisini örnek verebiliriz.

Realme-Watch-2-Akilli-Saat-2-1024x596

Ayrıca akıllı saat, toplamda 90 spor modunu desteklemektedir. Bu sayı, geçmiş modellerde yer alan 14 spor moduna kıyasla oldukça fazladır. Bunun dışında Realme Watch 2 modelinde kalp atış hızını takip etmek için kalp atış hızı sensörü bulunuyor. Ayrıca kan oksijen seviyesi takibi için bir SpO2 sensörü yer almaktadır. Yardımcı uygulama aracılığıyla kullanıcının uykusunu ve sağlığını takip edebiliyor.

Bağlantı söz konusu olduğunda cihazda Bluetooth 5.0 teknolojisini mevcuttur. Bununla birlikte Realme Watch 2’yi bazı akıllı ürünler için uzaktan kumanda olarak kullanabiliyorsunuz. Bunların dışında akıllı saat, suya ve toza karşı dayanıklılık açısından IP68 sertifikasına sahiptir. Tek şarjla 12 güne kadar kullanım ömrü sunabilen bir 315mAh kapasiteli batarya ile birlikte geldiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Realme Watch 2 Fiyatı

Realme Watch 2 modeli, $55 gibi bir fiyat etiketi ile Malezya’da satışa sunulmaktadır. Henüz akıllı saatin diğer ülkelerde ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda bir bilgiye sahip değiliz. Ancak kısa süre içerisinde bu modelin ülkemizde de satışa sunulmasını bekliyoruz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir