Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Pro Adıyla Dünyaya Açılıyor

Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 serisinin en tepesinde. Piyasaya sürülmesinden bu yana, sadece Çin’de satışta kalmaya devam ediyor, ancak çok yakında bu durum değişecek.

Geçen ay TENAA’da görülen küçük bir notla Mi 8 Explorer Edition’ı hatırlıyor musunuz? Singapur’un Infocomm Medya Geliştirme Kurumu (IMDA) modelinde kesin model numarasına sahip bir cihaz görülmüştür. İlginç olan şey, listenin aynı zamanda Xiaomi M1807E8A’nın Mi 8 Pro olarak adlandırılacağını ve Mi 8 Explorer Edition olarak pazarlanmayacağını ortaya koymasıdır.

Mi-8-Pro

Daha küçük bir çentik dışında, Mi 8 Pro, Mi 8 Explorer Edition ile aynı özelliklere sahiptir. Daha küçük bir notun, Explorer Edition’ın gelişmiş 3D yüz tarama teknolojisine sahip olmayacağı anlamına gelebileceği konusunda doğrulanmamış söylentiler var.

Mi 8 Pro’nun 2248×1080 çözünürlükte 6.21 inç OLED ekranı var. Bu 4GB, 6GB ve 8GB RAM ile Snapdragon 845 yonga seti tarafından desteklenmektedir. RAM’e bağlı olarak, telefonun 64 GB, 128 GB veya 256 GB depolama alanı olacaktır.

Mi-8-Pro-featured

Ön tarafta 20MP sensör ve arkada çift 12MP sensör var. Ekran içi parmak izi tarayıcısına sahip ve bir 2900mAh pil içeriyor. Ayrıca Android 8.1 Oreo ile çalışıyor.

Henüz Mi 8 Pro için bir çıkış tarihi ile ilgili bir bilgi yok. Ayrıca Xiaomi’nin başka ülkelerde de piyasaya sürüp sürmeyeceğini bilmiyoruz.

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir